Loading Events

Events for November 2018

Events Search and Views Navigation

Find Events

Event Views Navigation

Events Search

Event Category

Tags

Day

Time

City

Distance

Reset Filters

Calendar of Events

Calendar of Events
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday

3 Stages of Malden

School Championships Basketball Qualifier – Barrie

31

School Championships Basketball Qualifier – Hamilton

OHL Special Olympics Night – Windsor Spitfires

School Championships Basketball Qualifier – Niagara

3

OHL Special Olympics Night – Oshawa Generals

5-pin Invitational – Central Bruce

South West Tankard Qualifier

School Championships Basketball Qualifier – Owen Sound

School Championships Basketball Qualifier – York Region

School Championships Basketball Qualifier – London

Fort Frances PaintNite for Special Olympics

9

North Bay – SOC Competition Coach Course

Windsor – SOC Competition Coach Course

OHL Special Olympics Night – Kingston Frontenacs

5 Pin and 10 Pin Tournament Hosted by York South

12

School Championships Basketball Qualifier – Toronto East

School Championships Basketball Qualifier – Toronto West

Intermediate Unified Basketball – Toronto

14

Barrie Sport Festival

OHL Special Olympics Night – Peterborough Petes

OHL Special Olympics Night – Barrie Colts

Figure Skating – Prince Edward County

Figure Skating – Prince Edward County

Basketball Invitational Tournament hosted by Mississauga

Ottawa – SOC Competition Coach Course

Dundas Sea Hawks Swim Meet

OHL Special Olympics Night – Guelph Storm

Figure Skating – Prince Edward County

OHL Special Olympics Night – North Bay Battalion

19

Peterborough Sport Festival

School Championships Basketball Qualifier – Guelph

OHL Special Olympics Night – Kitchener Rangers

Niagara Sport Festival

Toronto Sport Festival

School Championships Basketball Qualifier – Windsor

OHL Special Olympics Night – London Knights

Mississauga Sport Festival

School Championships Basketball Qualifier – Brantford

Region 1 Tankard Playdown

Brantford – SOC Competition Coach Course

Milton Scorpions Invitational Basketball Tournament

Western UNIFIED Basketball

OHL Special Olympics Night – Ottawa 67s

Invitational Swim Meet – Peterborough

FUNdamentals Open House

School Championships Bocce Qualifier – Kingston

School Championships Basketball Qualifier – Sarnia

School Championships Basketball Qualifier – Durham Region

School Championships Bocce Qualifier – Cornwall

Windsor Sport Festival

School Championships Bocce Qualifier – Ottawa

Intermediate Unified Bocce – Ottawa

Thunder Bay Sport Festival

Richmond Hill Sport Festival

30

Region 2 Tankard Playdown

Floor Hockey Invitational – Peterborough

Region 3 Tankard Playdown

Powerlifting – London Invitational

Region 4 Tankard Playdowns

Variety Village Sunshine Swim Meet

OHL Special Olympics Night – Hamilton Bulldogs

+ Export Events